1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

МОН: Во текот на октомври и ноември учебници за сите

Министерството за образование очекува во месеците октомври и ноември, сите процеси за сите учебници за основно и средно образование, да завршат во националната Комисија но и во процесот на печатење. Дополнително ќе се формира Совет кој ќе ги решава проблемите со учебниците, а чија задача ќе биде да ги  координираа сите активности поврзани со обезбедувањ ена учебници.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles