1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Вонредни инспекции за А еколошките дозволи

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини информираше дека ќе се вршат вонредни инспекции во инсталациите кои имаат А Интегрирана еколошка дозвола. Министерот упати апел до граѓаните да пријавуваат во Инспекторатот за животна средина, доколку забележат загадување.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles