1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

МЗШВ: 4. 500.000 денари за опрема за тутун

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство информира дека 29 апликанти ќе ја искористат мерката за финансиска поддршка за набавка на опрема за производство на тутун која изнесува 4,5 милиони  денари по корисник. Парите се наменети за набавка на опрема и модернизација на земјоделството. Покрај овој повик се обезбедува и поддршка за земјоделците за набавка на трактори, мандри, специјализирани комбајни за ориз и сушари, како и поддршка за изградба на силоси за што веќе се склучени  24 договори.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles