1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Бугарија: Нова борбена група на НАТО

НАТО активираше нова мултинационална борбена група од повеќе од 1.000 војници во Бугарија, која е поврзана со зајакнувањето на источното крило на Алијансата по руската инвазија на Украина. Според порталот „Балканска безбедносна мрежа“, таа е една од четирите нови борбени групи за зајакнување на источното крило на НАТО по почетокот на војната во Украина.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles