1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Во Штип формиран Совет на потрошувачи. Најмногу жалби има за високите цени

Формиран е Совет на протрошувачи во Штип. На денешната работилница на ОПМ на РСМ, дадени се насоките како ова тело ќе делува за заштита на интересите на потрошувачите.

Постојаниот раст на цените е причината големиот број на поплаки и жалби на граѓаните, кои ги доставија на адреса на ОПМ,како и на злоупотребите на трговците при он лајн продажбата.

Советот се очекува да профункционира во текот на наредниот месец, по завршување на сите административни формалности.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles