3.5 C
New York
Friday, March 31, 2023

Buy now

spot_img

Балкански куп во Кик бокс – Тешан, БИХ

Овој викенд во тек е Балккансккиот куп во Ккик бокс во босансккиот град Тешан. На него учествуваат  60 кик боксери од МАКЕДОНИЈА. Во македонскиот табор се шест членови на штипскиот Гладијатор Фајт- Штип. Од клубот се оптимисти дека, трофеите во категориите на штипските кик боксери се достапни за нив.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,757FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles