3.5 C
New York
Friday, March 31, 2023

Buy now

spot_img

Канализацијата во Мустафино интензивно се гради

Интензивно се гради канализацијата во светиникоското село Мустафино. Инсталацијата веќе е дојдена до првите куќи во селото. Станува звор за инвестиција во вредност од 6, 8 милиони  денари , од кои 4 милиони се од Министерството  за животна средина и просторно планирање , а останатите 2,8 милиони денари се од буџетот на општина Свети Николе.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,757FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles