2.6 C
New York
Monday, February 6, 2023

Buy now

spot_img

Природа и здравје – со валеријана до подобар сон

Доколку алкохолот, енергетските и стимулативните пијалоци се оние кои треба да се избегнуваат пред спиење, тогаш дозволете ни да ви откриеме со што би можеле да ги релаксирате телото, умот и духот, така што здравиот сон би бил неизбежен за вас.

Неквалитетниот сон влијае на секој аспект во нашиот живот, затоа секогаш треба да ни биде преоритет.

Природата изобилува со многу билки кои се решение за квалитетен сон, а покрај чајот од нане вашиот избор нека падне и на валеријаната.

Ова е најпознато меѓу растенијата кои помагаат против несоница и има смирувачко дејство. Лековитиот дел од ова растение е коренот, кој содржи валеренски киселини. Истиот може да биде од голема помош против несоница и ,, тешки мисли’’.

Со оглед на тоа дека се користи коренот за подготовка на чај, потребно е да се вари 5 до 10 минути за коренот да ги ослободи потребните состојки.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,701FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles