20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Од денес Штипската гимназија е без директор. Од СДСМ прашуваат како ќе функционира?

Штипската гимназија од денес е без директор и административно не може да функционира . Имено, мандатот ВД директорката истече, а Општината не постапи по одлуката на второстепената комисија за враќање на  пред една година разрешениот Тамер Јамаковски , рекоа меѓу другото денес на прес од СДСМ.

СДС и овој пат се потврдува како партија која е извор на лаги и лажни вести, што се потврдува и со денешата прес конференција на која се искажани само празни зборови, возврсти градоначалникот Иван Јорданов:

Институциите кои се надлежни да утврдат дали наведените кажувања се точни се под централна власт на СДС. Знаејќи дека СДС владее со репресија, закани и уцени, сигурно нема да дозволи доколку има нешто незаконито тоа да помине неказнето и истото да го употреби за стекнување политичка корист. Во иднина пожелно е СДС да се позанимава со кадрите во сопствените редови, бидејќи граѓаните на Општина Штип повеќе не веруваат во кадри кои се генератори на лаги и неработење, стои во реакцијата на Јорданов.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles