15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

За празниците – градоначалниците од регионот ќе бидат  дома

Без голема еуфорија, за Нова Година се подготвувата и градоначаланиците од регионот. За повеќето од нив, ова е време кое ќе можат да го посветат на  семејствата .

Засега, некаков вид на прослава ќе организира само Македонска Каменица, па тамошниот градоначалник планира да биде на градскиот плоштад.

Иако е Нова Година, сепак, и таа за многумина најлуда ноќ, не е без обврски за оние кои ги водат општините. Додека се на функција, одмор и пауза нема, тврдат  дел од градоначалниците.

Со идентични ставови се и останатите градоначалници од Регионот, но сепак, време да ги променат плановите се уште имаат.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles