15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Средба на ракометните генерации во Штип!

Утре  во салата  на ОУ Тошо Арссов, по  ракометната  средба помеѓуТекстилец- ШАМПИОН, закажана за 13.00,а во рамките на Првата македонска ракометна  лига, ќе се одржи традиционалната средба на ракометните генерации, 14,30 часот.

Познато е дека во изминатите години од Штип излегоа многу познати ракометни имиња како што се и репрезентативците на Македонија, Влатко Митков и Мартин Поповски. Освен тоа, дел од овие имиња беа и во најтесниот избор  на најдобрите спортисти на градот. Најважно е што една традиција во ваква форма доследно се почитува. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles