15.5 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Бизнисот во Македонија плаќа најскапа струја, а власта продолжува да ги казнува вмаровските општини, изјави Мицковски во Св. Николе

Убедливо најскапа струја плаќаат компаниите од Македонија во регионот, ВМРО ДПМНЕ прави се што може компаниите да ги спади од високите трошоци, но на власта и е поисплатливо да увезува скапа струја, изјави лидерот на опозицијата Христијан Мицковски во Св. Николе.

Според Мицковски градоначалниците на ВМРО имаат изготвено функционални проекти за општински развој кој што се вредни милиони, но власта ги опструира и на тој начин ги казнува граѓаните.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles