21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Мистериозна смрт на 25 годишен Виничанец во Софија

Стојан Спасов, 25-годишен македонски државјанин, е пронајден мртов во саботата пред шопинг мол во Софија, објавија негови пријатели на социјалните мрежи, повеќето од нив спортисти кои се занимаваат со боречки вештини, во кои спаѓал и Спасов.

Според нив, Спасов бил спортист од Виница, кој веќе неколку месеци живеел во Софија.

Веста за смртта на Спасов не била објавена во бугарските медиуми, туку преку социјалната мрежа Инстаграм, од каде дознале и неговите пријатели и роднини.

„Апелирам до медиумите да ја објават веста за неговата смрт. Истовремено апелирам до македонската полиција и до македонските служби да помогнат во обдукцијата, да се дознае вистинската причина за смртта и да помогнат за враќање на телото во нашата држава“ – напиша на Фејсбук Бобанчо Боби Илиевски

Блиските на Спасов се убедени дека неговата смрт е насилна,  односно дека во него е пукано.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles