15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Од полноќ поскапува дизелот

Дизелот и екстра лесното масло за горење поскапуваат за 0,50 денари за литар, а цената на бензините останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Според одлуката дизелот од полноќ ќе се продава по цена од 81 денар за литар, а екстра лесното масло за домаќинство ќе се порадва по цена од 79 денари за литар.  Малопродажните цени на бензините  „еуросупер“95 и „еуросупер“98 не се менуваат, односно ќе се продаваат по цена од 76,  односно  78,50 денари за литар.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles