21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Пешев: И 2023 г. ќе биде тешка за бизнисот

Не очекува уште една тешка година за бизнисот со високи цени на енергијата и скапи прехранбени производи, смета извршниот директор на Стопанската комора Антони Пешев. Тој нагласи дека не функционирањето на Украина предизвикува проблеми и со пазарот со храна, а тоа, потенцира, секако ќе се одрази и на цената на основните прехранбени производи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles