21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Уапсен штипјанецот баран со две централни потерници

Рано утринава на улицата „Карл Маркс“ во Штип, полициска патрола го уапсила М.П.(31) од Штип.За него биле распишани две централни потерници по наредба на Основен суд Штип за издржување вкупна казна затвор од шест години за сторени кривични дела „разбојништво“ и „спречување службено лице во вршење службено дејствие“.Тој е спроведен во Казнено-поправната установа за издржување на казната.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles