11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Тешко повреден пешак во Штип

Пешак со иницијали Ф.Д. на 75-годишна возраст е тешко повреден на улицата Панко Брашанаров во Штип во близина на т.н Бања Черења. Во повредеото лице удрило патничко возило Фолксваген со штипски регистарски таблички уравувано од 45 гдишен возач со иницијали В.Д.

Повредената итно е пребесена на лекување во КБ Штио каде и е задржана а СВР Штип направила увид

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles