15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

19- годишен штипјанец одговорен за 10-тина тешки кражби во Радовиш

Осум кривични дела „тешка кражба“ и две кривични дела „кражба извршил 19-годишен штипајенц во Радовиш.  Кражбите се направени во периодот од април до декември годинава. Пет од кражбите се направени во викенд куќи на планината Плачковица, а останатите на други локации во Радовиш и околните населени места.

Најгооемот дел од кражбите младиот штипајец ги извршил сам, а се едно од кривичните дела „тешка кражба“  му помагал две години постар сограѓанин.

По приведувањето, штипјанецот ги признал делата во полиција и против него е поднесена кривична пријава.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles