15.5 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Болни бездомни кучиња и понатаму сместени во влез

Болни бездомни кучиња и понатаму удобно се сместени во влез на станбена зграда во нас 8-ми Ноември. Иако пред еден месец, станарите побарале нивно заловување и отстранување од влезот, тие и понатаму не се дислоцирани ниту сосдветно третирани. Уште еднаш, преку ТВ Стар ги потсетуваат надлежните да  мислат на здравјето на станарите и да ги отстранат кучињата од пред вратите на нивните станови.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles