11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Случајот со бомбите во Делчево се расчстува, изјави министерит Спасовски

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека во фаза на расчистување е случајот со пријавите за бомби во Делчево.

Во изјава за медиуми дадена во Куманово, министерот Спасовски рече дека во борбата против хибридните закани потребен е заеднички одговор.

Според Спасовски, важно е да се градат материјалните и човечките капацитети во институциите за да може да се спречат ваквите хибридни напади.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles