11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

ФИФА:Кои се меѓународните фудбалски судии од РМ 

Деновиве,  Светската  фудбалска  федерација ги одобри м,еѓународните фудбалски судии  од Македонија за 2023 година. Меѓу  судиите нема ниту едно име од Штип,. Последни меѓународни судии од Штип   беа таткото и синот  Ванчо и  Никола Коцеви- Караколеви. Главни судии на меѓународни фудбалски средби ќе бидат  Александар Ставрев, Игор Стојчевски, и Јован Качевски.За  меѓународни судии во футсал  се избрани  Јосип Бартон,, Марјан Младеновски и  Доне Ристевски. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles