15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Штипскиот градоначалник не може да назначи десет директори. Се соменва на опструкции

10 нови директори не може да назначи локалната власт на ВМРО ДПМНЕ во Штип на институции кои се под нејзини ингеренции, изјави днеска Јорданов.

Според Јорданов станува збор за директори на детски градинки,училишта и други институции каде сеуште се кадри назначени од СДСМ.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles