15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Штип влезе во петте најатрактивни градови за бизнис

Штип економски напредува и влезе во Првите 5 места на листата на градови со најмногу новоотворени фирм. Сега, тоа се Скопје, Тетово, Битола, Куманово и Штип. Кај нив вкупно се регистрирани 759 новоотворени фирми, или една третина од сите нови компании.

До лани, Штип не беше во ова друштво но експанзијата е очигледна иако во овој месец се отворени 35 а лани 43 фирми.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles