15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Двајца штипјани во раководството на ФЏЏ на РСМ

На последното оддржано генерално собрание на Федерацијата на Џиу Џицу на Македонија, за втор човек, потпретсеедател е избран тренерот на штипскиот клуб Осенсеи, Виктор Велинов.За претседател, пак, на судиската комисија во Федерацијата е именуван уште еден штиопјанец. Тоа е,  Христијан Јованов. Несом,нено дадената доверба ќе се иисполни во целот коментираат изббраните,исто како успесите кои во континуитет ги реди еден од најуспешните Џиу Џицу клубови во земјата, штипскиот Осенсеи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles