20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Оставете број, ако умре, ќе ви се јавиме. Кочанчанка обвинува за скандалозенн третман  во кочанската болница.

Скандалозно нехуман прием и третман на пациент во кочанската болница, изнесува семејството Шанговски. Тврдат дека нивниот татко и сопруг  Кочо Шанговски дојден од Канада во кочанската болница доживеал животни трауми.

За 5 дена колку што е хопситализиран таму, семејството можело д аго види само еднаш, а состојбата во која го затекнале била страшна.

Оттогаш досега , на семејството не му е дозволено д авлезе во болницата, а немата ниту информација за состојбата на сопругот и таткото.

Шанговски се канадски државјани, па во обидот да стигнат до информации за Кочо интервенирала и канадската амбасада, но ниту тоа не помогнало.

Крајно разочарани , тие ангажирале и адвокат, а најавуваат и судска постапка против болницата и сите инволвирани во случајот со Шанговски.

Од кочанската болница за случајот кој семејството го посочува, засега нема одговор. На нашите телефонски повици менаџментот на болницата не одговара.

Инаку Шанговски,  во Кочани, родното место на Фредерика  дошле првпат по  повеќе од 25 години од Канада,  за овде да ги поминат празниците .

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles