15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Берово усвои основен буџет од 1,7 мил евра

Општина Берово на денешната седница на Совет го усвои буџетот за наредната година. Во 2023 на располагање на Општината се 5,5 милиони вкупен и 1,7 милиони евра основен буџет.  32 % се наменети за капитални инвестиции.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles