11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Бислимовски: Природен гас ќе има и догодина

И во наредната година Македонија ќе има доволни колиичини на природен гас за затоплување, и за работа на компаниите, истакна денеска претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимовски.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles