20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Браќата Наскови се најстари во Штип.Нова Година лично ќе им ја честита градоначалникот Иван Јорданов.

Симеон Насков со 101 година е најстар жител на општина Штип и го живее својот втор век.Годините на старост ги минува во приградската населба Стар Караорман, каде ја очекува Новата 2023 година.Меѓу стоте што досега ги поминал, оваа веројатно ќе ја памети, бидејќи гостин во првиот ден од 2023г. ќе му биде градоначалникот Иван Јорданов.

Втор најстар жител во општината е Ристо Насков, роден брат на Симеон.Веста дека градоначалникот ќе им дојде во куќа, за него сега е најважна работа.

Посетата на Иван Јорданов на двајцата највозрасни жители на општината во новогодишната агенда излегува од оваа година,и таа ќе се случи на први Јануари, соопштија од кабинетот на градоначалникот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles