14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Бугарија: Последна по приход во ЕУ

Бугарија е на последно место по просечен годишен приход по човек во Европската унија, а Унгарија е едно место над таа држава, јавија бугарските медиуми повикувајќи се на податоци од Евростат. Бугарија е на дното на рангирањето – за 12 месеци работникот во таа држава добива во просек по 10.300 евра. Просечниот годишен приход по лице во Европската унија  е околу 33.000 евра. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles