20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Горан Здравков  е нов шеф на стручниот штаб на Брегалница

Горан Здравков, е нов шеф на стручниот штаб на Брегалница.42-годишниот Здравков го презема кормилото на Брегалница по крајот на есенскиот дел од сезоната 2022/23, како наследник на Илчо Ѓорѓиоски.

„Се одлучивме довербата да го предводи тимот да ја дадеме на едно од најголемите имиња на штипскиот фудбал како начин токму и во својот дом, во клупската средина од која потекнува, Горан Здравков да започне и успешна тренерска кариера. Брегалница продолжува по својот пат на изградба на клуб кој долги години ќе биде сериозен македонски прволигаш, поставувајќи нормативи за начин на функционирање на тимот. Во таа насока е и овој избор за нов шеф на стручен штаб“ – истакнува првиот човек на Брегалница, Кирил Гогов.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles