21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Грција:  Двојно повеќе субвенции за струја

Вкупниот износ на субвенциите за електрична енергија во јануари за домаќинствата и бизнисите во Грција  изнесува 840 милиони евра, износ двојно поголем од декември, рече министерот за животна средина и енергетика на Грција Костас Скрекас презентирајќи ги новите мерки за поддршка на граѓаните за месец јануари.Скрекас    посочи дека најголем дел од средствата се од оданочувањето на зголемените приходи на компаниите за производство и снабдување со електрична енергија. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles