15.3 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Ќе инсистирам Исар да ја зголеми ефикасноста во работењето изјави новиот в.д. директор на штипскиот ЈП Исар, Трајан Коцев

Ќе инсистирам Исар да ја зголеми ефикасноста во работењето изјави новиот в.д. директор на штипскиот ЈП Исар, Трајан Коцев, кој доага на местото на досегашниот Трајче Здравков.

Во однос на комуникацијата со граѓаните, Коцев потенцира.

Формалното завршување на административната процедура за превземање на директорската функција завршува на почетокот од идната недела. Затоа, како што најави новиот в.д. директор, официјално, функцијата ќе ја превземе кон средината од идната недела.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles