15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Бочварски: Сите пари  од Министерството за транспорт и врски ќе завршат кај општините

Сите средства од Буџетот на Министерството за транспорт и врски се наменети за општините, изјави денеска министерот Благоја Бочварски, одговарајки на прашањето колку општините влегуваат во буџетот на министерството. Ова го поткрепи со конкретен пример.

За разликата во цената на експропријација на земјиште  до идната брана на Отиња, Бочварски појасни.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles