15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Косово: КФОР го истражува инцидентот со пукањето

КФОР денеска соопшти дека го истражува инцидентот што се случи вчера во непосредна близина на патролата на КФОР во областа Зубин Поток, како и дека планира да разговара со сите страни. Оттаму соопштија  дека во инцидентот во реонот на Зубин Поток учествувале непознати вооружени лица, како и дека нема повредени или материјална штета, но дека се работи на утврдување на фактите.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles