11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

РБ: Аплицирање за кредит за обратни средства

Од денеска почнува аплицирањето за кредитната линија на Развојната банка за обртни средства за компании погодени од енергетската и ценовната криза. Може да аплицираат микро, мали и средни компании, како и трговци поединци и занаетчии заклучно до 9 јануари. За оваа намена вкупно се обезбедени 300. милиони  денари. Минималниот износ е 184.500 денари, а максималниот 1,8 милиони  денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles