15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Грција:  Посебни визи за дигиталните номади

Грција е меѓу неколкуте земји во Европската Унија, кои максимално го користат трендот на работа од далечина, сега нудејќи и посебни визи за луѓе кои работат од далечина. Имено, слично како Италија, Португалија и Хрватска, и Грција отпочна програма со којашто и овие вработени тн. „дигитални номади” ќе можат легално да живеат и работат во земјата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles