15.3 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Повреден рудар од Пробиштип

45 годиешен рудар од Пробиштипско е повреден додека ги извршувал своите работни задачи во рудникот. Повредите за среќа не се од животозагрозувачки карактер. Околностите под кои настанале повредите ги истражува полицијата и трудов инспектор.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles