15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Грција:  Земјотрес на островот Евија 

Силен земјотрес со јачина од 4,9 степени според Рихтеровата скала го погоди грчкиот остров Евија. Земјотресот е почувствуван и во Атика, јавуваат грчките медиуми. По него, следуваал послаб земјотрес со јачина од 2,4 степена според Рихтеровата скала. Потресот  се случил на длабочина од 13,2 километри и пет километри источно од градот Псана на Евија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles