12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Тетовец ги “поставил“ бомбите во Делчево

Полицијата поднесе кривична пријава против С.Ѓ. (63) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тероризам”, информираше Министерството за внатрешни работи .

Тој на 17. декември  од својот мобилен телефон се јавил во Одделението за внатрешни работи во Делчево, при што лажно се претставил и пријавил дека на повеќе локации во градот има поставено бомби.

Полициски службеници извршиле преглед на посочените објекти, при што не биле пронајдени сомнителни предмети а С.Ѓ. бил лишен од слобода.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles