15.5 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

МОН: Започнува исплатата на стипендии

По исплатата на студенскиот оброк студентите од утре треба да очекуваат и исплата на стипендии од страна на Министерството за образование и наука. Од таму  велат дека исплатата започнува етапно, а ќе заврши до првата половина на јануари.

Од петок ќе се исплатат средствата за одредени категории на стипендии, а потоа од понеделник ќе продолжи и исплатата на останатите. До прва половина на јануари ќе бидат исплатени сите постојни корисници на стипендија за три месеци“, велат од МОН.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles