15.5 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Апсење во Штип поради петарди

Попладнево, во центарот на Штип е приведено лице поради продажба на пиротехнички матерјали. Кај него полицијата проншла и одзела поголема количина на петарди.

Во очи на Новогодишната прослава , од СВР Штип уште еднаш апелираат да не се користат пиротехнички материјали. Употребата на истите е казнива , но и опасна и може да доведе до трајни оштетувања на рацете или на очите.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles