21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Обид за убиство и самоубиство во Свети Николе

Обид за убиство и самоубиство рано утринава се случи во Свети Николе. Маж на 43 години најнапред пукал кон 11 години помлада девојка, а потоа и во себе, по што починал на лице место.

Трагичниот настан се случил утринава околу 8.00 часот пред пензионерскиот дом во Свети Николе.

Младата жена со прострелна рана е пренесена во штипската клиничка болница. Повредите кај неа биле лесни, куршумот поминал низ десната надлактицата и по санирање на раната, таа е пуштена на домашно лекување.

Од полицијата го потврдуваат настанот потенцирајќи дека работат на утврдување на околностите кои довеле до него:

Т.А.(43) од Свети Николе со пиштол пукал кон О.Б.(32) од Свети Николе,  при што таа се здобила со повреда, констатирана во Клиничката болница Штип, а потоа Т.А. пукал во себе, по што починал. Извршен е увид од јавен обвинител и полициски службеници од СВР Штип и се преземаат мерки за расчистување на случајот“, стои во информацијата од СВР.

Засега нема информации за мотивите за обидот за убиство и самоубиството. Според информации до кои дојде ТВ Стар, двете лица биле во љубовна врска, па не е исклучено во прашање да е и љубомора.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles