21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

СДСМ најавува поголеми плати, пензии и 250 милиони евра за антикризни мерки

Новата година ке биде подобра за сите, навестуваат од СДСМ. Ќе има поголеми пензии и плати, а 250 милинои евра се предвидени за антикризни граѓански мерки, рекоа од Партијата.

Освен платите и пензиите, предвидени се и капитални инвестиции кои ќе го интензивираат еконискиот раст.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles