11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Утре Карбинци ја затвора последната дива депонија

Од утре во Карбинци ќе се чисти последната дива депонија во Општината која е во атарот на с. Таринци. Во меѓувреме, Општината одреди локација помеѓу Карбинци и село Радање која ќе се користи како претоварен пункт, по што сметот ќе се носи на Штипската депонија.

Ова е прва фаза од обврската на опшината пред ставање во функција на регионалната депонија кај мечкуевци во Св. Николе.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles