21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Две жртви за два дена. Црн почеток на 2023 год.

Со две сообраќајни жртви за само два дена , започнува Новата година . Ваков несреќен биланс никој не очекуваше, но прашањето за безбедноста се поставува веднаш.

Дали маглата или возачите во случајов се виновни за трагичниот биланс.

По двата несреќни случаја, од полицијата  потенцираат дека  вниманието мора да биде на максимално ниво.

Во годината којашто е прад нас сообраќајно – безбедносни предизвици претстојат уште многу , а новоизградените експресни патишта не се гаранција дека сообраќајните незгоди ќе бидат помалку, доколку одговорноста паѓа.

Во просек на патиштата годишно гинат околу 150-160 лица. Најмалку жртви се избројани во 2021 година кога имало 116 сообраќајни жртви.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles