15.3 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Виница наплати 50 000 евра од земја

Општина Виница успешно ја заврши постапката за продажба на државно градежно земјиште за изградба на објекти за индивидуално домување и за комерцијална дејност, а на буџетската сметка ќе наплати околу 3,1 милиони денари, што е за три пати повеќе од очекуваниот приход.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles