20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

БК Балканец стартуваше со младите борачи

Штипскиот боречки клуб Балканец ќе стартува со младите борачи во новата сезона. Тимот, во моментов ќе се подготвува до 20 јануари во Штип. На првите тренинзи се се поприсутни младите борачи, бидејќи тие ги имаат и првите првенства – изборното и Државното првенство. Годинава ќе има и европско и  светско првенство. Стручниот штаб на Балканец е оптимист во очекувањето,годинава клубските витрини да ги пополни со нови трофеи и медали.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles