21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Над стотина Божиќни пакети денеска штипската општина додели на исто толку социјално загрозени семејства

Над стотина Божиќни пакети денеска штипскиот градоначалник додели на исто толку социјално загрозени семејства, со единствена цел. Бадниковата вечер и божиќните празници да ги поминат достоинствено.

Пакетите денеска ги примија претседателите од Урбаните заедници, кои подоцна во текот на денот ќе ги дадат на семејствата од социјален ризик.

Ова е втора година, како општината со овој хуман гест се грижи секое семејство од социјален ризик достоинствено да ги одбележи божиќните празници.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles