21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Бугарија: ПП го врати мандатот за  формирање влада 

„Продолжуваме со промената” на поранешниот премиер Кирил Петков, денеска го врати мандатот за формирање нова влада на Бугарија. Партијата која беше формирана во 2021 година во екот на масовните демонстрации против корупцијата,  не ја доби поддршката од парламентот за листата на национални приоритети што ја подготви во обид да формира малцинска влада со Партијата Демократска Бугарија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles