14.7 C
New York
Tuesday, September 26, 2023

Buy now

spot_img

Девизните резерви 3,86 милијарди евра

Девизните резерви на крајот на декември 2022 година изнесувале 3.86 милијарди  евра и во однос на претходниот месец бележат зголемување за 38,6 милиони евра, соопшти Народна банка. Најголем дел од девизните резерви се пласирани во хартии од вредност , по што следуваат валутите и депозитите  и монетарното злато.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,871FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles